top of page

MISJA I CELE KLUBU

Misją naszego klubu jest stworzenie miejsca, w którym młodzi zawodnicy będą mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów. Ogólny rozwój organizmu młodego człowieka jest fundamentem jego zdrowia a także przyszłych sukcesów sportowych. Dlatego dbamy o to aby treningi odbywały się na jak najwyższym poziomie, uwzględniając indywidualne możliwości i potrzeby zawodników.

Regularne uprawianie sportu i współzawodnictwo stanowi ważną alternatywę dla młodzieży w stosunku do biernego sposobu spędzania czasu wolnego oraz ogranicza czas spędzony z multimediami. Sport jest też czynnikiem odciągającym dzieci i młodzież od używek i pułapek. Piłka siatkowa jako dyscyplina drużynowa oprócz kształtowania charakteru pomaga także we wdrożeniu takich wartości jak współdziałanie i odpowiedzialność a ponieważ owoce pracy przychodzą dość późno kształtują charakter a przede wszystkim cierpliwość i konsekwentne dążenie do celu.

 Sport jako taki, a przede wszystkim współzawodnictwo ma pozytywny wpływ na emocje i tonuje ewentualną agresję młodych ludzi.

Nasze działania  w długiej perspektywie kształtują nawyki uprawiania sportu, pomagają "wyłowić" jednostki utalentowane z perspektywą dalszego rozwoju i prezentowania się w najwyższych klasach rozgrywkowych, a być może także na poziomie reprezentacji kraju. 

bottom of page